
Nesting Twig Christmas Trees (Min 2) Set Of 3 By Kalalou
These nesting twig trees will bring the wintry outdoors inside. Stack them together for easy storage and separate them for three holiday trees to place in any space. They look good grouped or separated.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 16"d x 60"t Medium: 14"d x 49"t Small: 12"d x 33"t |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CLAN1112K |
| Product UPC: | 841628179736 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $275.95
-65%$275.95
$96.58More Images


Nesting Twig Christmas Trees (Min 2) Set Of 3 By Kalalou
These nesting twig trees will bring the wintry outdoors inside. Stack them together for easy storage and separate them for three holiday trees to place in any space. They look good grouped or separated.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 16"d x 60"t Medium: 14"d x 49"t Small: 12"d x 33"t |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CLAN1112K |
| Product UPC: | 841628179736 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These nesting twig trees will bring the wintry outdoors inside. Stack them together for easy storage and separate them for three holiday trees to place in any space. They look good grouped or separated.
Specifications
| Product Dimension: | Large: 16"d x 60"t Medium: 14"d x 49"t Small: 12"d x 33"t |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Textured |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CLAN1112K |
| Product UPC: | 841628179736 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























