
Wooden Christmas Trees On Bases Set Of 2 By Kalalou
These textured Christmas trees have sturdy wooden pedestals for display during the holidays or all year long. Their white patterned trunks provide interest and their heights (18.5”, 15”) mean they can stand above a Christmas village or other holiday collection. Snag this set of two this holiday season.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3.5" W x 18.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | White Washed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CVY1436 |
| Product UPC: | 841628197402 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Wooden Christmas Trees On Bases Set Of 2 By Kalalou
These textured Christmas trees have sturdy wooden pedestals for display during the holidays or all year long. Their white patterned trunks provide interest and their heights (18.5”, 15”) mean they can stand above a Christmas village or other holiday collection. Snag this set of two this holiday season.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3.5" W x 18.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | White Washed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CVY1436 |
| Product UPC: | 841628197402 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These textured Christmas trees have sturdy wooden pedestals for display during the holidays or all year long. Their white patterned trunks provide interest and their heights (18.5”, 15”) mean they can stand above a Christmas village or other holiday collection. Snag this set of two this holiday season.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3.5" W x 18.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Multi |
| Product Finish: | White Washed |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CVY1436 |
| Product UPC: | 841628197402 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















