
Set Of Three Turned Wooden Christmas Trees By Kalalou
This set contains three wooden Christmas trees for the holidays. Made in India, the three different sizes are 2"X6", 3"X8", and 3"X 9.5". These trees stand on wooden pedestals and are suitable for any decor. Group them for an interesting display or separate the set.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 3" L x 3" W x 9.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NGLC1034 |
| Product UPC: | 841628195699 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Set Of Three Turned Wooden Christmas Trees By Kalalou
This set contains three wooden Christmas trees for the holidays. Made in India, the three different sizes are 2"X6", 3"X8", and 3"X 9.5". These trees stand on wooden pedestals and are suitable for any decor. Group them for an interesting display or separate the set.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 3" L x 3" W x 9.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NGLC1034 |
| Product UPC: | 841628195699 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set contains three wooden Christmas trees for the holidays. Made in India, the three different sizes are 2"X6", 3"X8", and 3"X 9.5". These trees stand on wooden pedestals and are suitable for any decor. Group them for an interesting display or separate the set.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 3" L x 3" W x 9.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Stained |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NGLC1034 |
| Product UPC: | 841628195699 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















