
Large Felt Christmas Tree By Kalalou
Give this tabletop tree to a friend who loves felt or Christmas trees. This 3D tree with felt ornaments and star looks great on a desk or among other holiday decor items. Bring a bright seasonal reminder to a table or nook.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 15" L x 15" W x 22" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Felt |
| Product Finish: | Felt |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NKF1081 |
| Product UPC: | 841628195750 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Large Felt Christmas Tree By Kalalou
Give this tabletop tree to a friend who loves felt or Christmas trees. This 3D tree with felt ornaments and star looks great on a desk or among other holiday decor items. Bring a bright seasonal reminder to a table or nook.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 15" L x 15" W x 22" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Felt |
| Product Finish: | Felt |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NKF1081 |
| Product UPC: | 841628195750 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Give this tabletop tree to a friend who loves felt or Christmas trees. This 3D tree with felt ornaments and star looks great on a desk or among other holiday decor items. Bring a bright seasonal reminder to a table or nook.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 15" L x 15" W x 22" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Felt |
| Product Finish: | Felt |
| Product Theme: | Holiday |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | NKF1081 |
| Product UPC: | 841628195750 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















