
White Metal Adjustable Arm and Shade USB Port Desk Lamp By Homeroots
With a built-in USB port, this desk lamp is a practical choice to stay connected in any room. A mix of black, white and antique brass metals creates a unique, color blocked style that adds a modern touch to your space. An adjustable shade and arm allows for maximum efficiency and convenience. The power cord is wrapped with black and white fabric turning a technical detail into a design enhancement. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 24.5in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | Black, White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372596 |
| Product UPC: | 4512839459240 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




White Metal Adjustable Arm and Shade USB Port Desk Lamp By Homeroots
With a built-in USB port, this desk lamp is a practical choice to stay connected in any room. A mix of black, white and antique brass metals creates a unique, color blocked style that adds a modern touch to your space. An adjustable shade and arm allows for maximum efficiency and convenience. The power cord is wrapped with black and white fabric turning a technical detail into a design enhancement. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 24.5in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | Black, White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372596 |
| Product UPC: | 4512839459240 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a built-in USB port, this desk lamp is a practical choice to stay connected in any room. A mix of black, white and antique brass metals creates a unique, color blocked style that adds a modern touch to your space. An adjustable shade and arm allows for maximum efficiency and convenience. The power cord is wrapped with black and white fabric turning a technical detail into a design enhancement. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 24.5in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | Black, White & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372596 |
| Product UPC: | 4512839459240 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























