
White Contemporary Acrylic Moon And Stars Ceiling Lamp By Homeroots
Bring light and warmth into your room with this Contemporary Acrylic Moon And Stars Ceiling Lamp. Made from premium quality of metal and acrylic, this piece uses LED chips to produce soft light that protects the eyes and uses less electricity. It is also colored a shiny white and includes a remote control. You can place this lamp in your kids room, playroom, or family room. 3” x 15.7” x 15.7”
Specifications
| Product Dimensions: | 3" H x 15.7" W x 15.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal,Acrylic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475749 |
| Product UPC: | 606114631927 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






White Contemporary Acrylic Moon And Stars Ceiling Lamp By Homeroots
Bring light and warmth into your room with this Contemporary Acrylic Moon And Stars Ceiling Lamp. Made from premium quality of metal and acrylic, this piece uses LED chips to produce soft light that protects the eyes and uses less electricity. It is also colored a shiny white and includes a remote control. You can place this lamp in your kids room, playroom, or family room. 3” x 15.7” x 15.7”
Specifications
| Product Dimensions: | 3" H x 15.7" W x 15.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal,Acrylic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475749 |
| Product UPC: | 606114631927 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring light and warmth into your room with this Contemporary Acrylic Moon And Stars Ceiling Lamp. Made from premium quality of metal and acrylic, this piece uses LED chips to produce soft light that protects the eyes and uses less electricity. It is also colored a shiny white and includes a remote control. You can place this lamp in your kids room, playroom, or family room. 3” x 15.7” x 15.7”
Specifications
| Product Dimensions: | 3" H x 15.7" W x 15.7" D |
| Product Color: | White |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Metal,Acrylic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475749 |
| Product UPC: | 606114631927 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























