
Vintage Style Industrial Bronze LED Adjustable Desk Lamp By Homeroots
Bring some unique from the industrial age with this Vintage Style Industrial Bronze LED Adjustable Desk Lamp. Handsomely styled, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a industrial style brushed metal finish and two adjustable areas. 22" x 9" x 9"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 22in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Bronze |
| Finish: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402194 |
| Product UPC: | 808230105072 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $100.39
-65%$100.39
$35.14More Images





Vintage Style Industrial Bronze LED Adjustable Desk Lamp By Homeroots
Bring some unique from the industrial age with this Vintage Style Industrial Bronze LED Adjustable Desk Lamp. Handsomely styled, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a industrial style brushed metal finish and two adjustable areas. 22" x 9" x 9"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 22in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Bronze |
| Finish: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402194 |
| Product UPC: | 808230105072 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring some unique from the industrial age with this Vintage Style Industrial Bronze LED Adjustable Desk Lamp. Handsomely styled, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a industrial style brushed metal finish and two adjustable areas. 22" x 9" x 9"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 22in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Bronze |
| Finish: | Bronze |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402194 |
| Product UPC: | 808230105072 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























