
Three Light Floor Lamp with Matte Black Pole and Adjustable Antique Brass Metal Shades By Homeroots
Three Light Floor Lamp with Matte Black Pole and Adjustable Antique Brass Metal Shades By Homeroots
The perfect mix of retro and mid-century modern styling, this three-light floor lamp provides direct light wherever you need it with three jumbo adjustable shades. A matte black finish is accented with antique brass metal and a black and white fabric covered cord. Turn each shade on and off by a simple rotary switch on each of the shades.
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 11in D x 66.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Matte Black & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372615 |
| Product UPC: | 4512839458984 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $215.41
-65%$215.41
$75.39More Images




Three Light Floor Lamp with Matte Black Pole and Adjustable Antique Brass Metal Shades By Homeroots
The perfect mix of retro and mid-century modern styling, this three-light floor lamp provides direct light wherever you need it with three jumbo adjustable shades. A matte black finish is accented with antique brass metal and a black and white fabric covered cord. Turn each shade on and off by a simple rotary switch on each of the shades.
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 11in D x 66.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Matte Black & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372615 |
| Product UPC: | 4512839458984 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect mix of retro and mid-century modern styling, this three-light floor lamp provides direct light wherever you need it with three jumbo adjustable shades. A matte black finish is accented with antique brass metal and a black and white fabric covered cord. Turn each shade on and off by a simple rotary switch on each of the shades.
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 18.5in W x 11in D x 66.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brass |
| Finish: | Matte Black & Antique Brass |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372615 |
| Product UPC: | 4512839458984 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























