
Tapered Fabric Shade Table Lamp With Turned Base Set Of 2 Gray And Brown By Benzara
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned faux wood crafted base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Faux Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230966 |
| Product UPC: | 192551567689 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Comes with tapered drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $405.28
-65%$405.28
$141.85More Images




Tapered Fabric Shade Table Lamp With Turned Base Set Of 2 Gray And Brown By Benzara
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned faux wood crafted base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Faux Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230966 |
| Product UPC: | 192551567689 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Comes with tapered drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned faux wood crafted base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.75 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Faux Wood and Fabric |
| Product Color: | Gray and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230966 |
| Product UPC: | 192551567689 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Comes with tapered drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























