
Stunning Brass Gold Finish Ceiling Lamp with Crystal Accents By Homeroots
This contemporary style Stunning Brass Gold Finish Ceiling Lamp with Crystal Accents is the best lighting piece for any interior space. The brushed finish of premium gold adds a modern and trendy accent to the body of the lamp, complimenting and contrasting with the glistening crystal pendants perfectly. The quality brass construct aids this lamp in hanging sturdy in its structure, giving you a peice that will stand the test of time and light up any dark space of your interior. 24.5" x 21" x 21"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 24.5in H |
| Product Material: | Crystal & Metal |
| Product Color: | White and Brass Gold |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 6 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468879 |
| Product UPC: | 606114545460 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $474.83
-65%$474.83
$166.19More Images





Stunning Brass Gold Finish Ceiling Lamp with Crystal Accents By Homeroots
This contemporary style Stunning Brass Gold Finish Ceiling Lamp with Crystal Accents is the best lighting piece for any interior space. The brushed finish of premium gold adds a modern and trendy accent to the body of the lamp, complimenting and contrasting with the glistening crystal pendants perfectly. The quality brass construct aids this lamp in hanging sturdy in its structure, giving you a peice that will stand the test of time and light up any dark space of your interior. 24.5" x 21" x 21"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 24.5in H |
| Product Material: | Crystal & Metal |
| Product Color: | White and Brass Gold |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 6 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468879 |
| Product UPC: | 606114545460 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This contemporary style Stunning Brass Gold Finish Ceiling Lamp with Crystal Accents is the best lighting piece for any interior space. The brushed finish of premium gold adds a modern and trendy accent to the body of the lamp, complimenting and contrasting with the glistening crystal pendants perfectly. The quality brass construct aids this lamp in hanging sturdy in its structure, giving you a peice that will stand the test of time and light up any dark space of your interior. 24.5" x 21" x 21"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 21in W x 21in D x 24.5in H |
| Product Material: | Crystal & Metal |
| Product Color: | White and Brass Gold |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 6 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468879 |
| Product UPC: | 606114545460 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























