
Sleek Black and Gold Cone Adjustable Table or Desk Lamp By Homeroots
This Sleek Black and Gold Cone Adjustable Table or Desk Lamp will be a minimalist and modern way to light your space. The lamp is made from sturdy metal the lamp that features a minimalist rod and adjustable conical shade. The distribution of the light is just the right amount with the lamp shade and the clean lines make this lamp perfect for reading, working, or ambient lighting around your home. The combination of matte black and burnished gold tones make this desk lamp aesthetically pleasing and practical. 26" H x 9" W x 9" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392239 |
| Product UPC: | 808230023826 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $256.05
-65%$256.05
$89.62More Images




Sleek Black and Gold Cone Adjustable Table or Desk Lamp By Homeroots
This Sleek Black and Gold Cone Adjustable Table or Desk Lamp will be a minimalist and modern way to light your space. The lamp is made from sturdy metal the lamp that features a minimalist rod and adjustable conical shade. The distribution of the light is just the right amount with the lamp shade and the clean lines make this lamp perfect for reading, working, or ambient lighting around your home. The combination of matte black and burnished gold tones make this desk lamp aesthetically pleasing and practical. 26" H x 9" W x 9" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392239 |
| Product UPC: | 808230023826 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Sleek Black and Gold Cone Adjustable Table or Desk Lamp will be a minimalist and modern way to light your space. The lamp is made from sturdy metal the lamp that features a minimalist rod and adjustable conical shade. The distribution of the light is just the right amount with the lamp shade and the clean lines make this lamp perfect for reading, working, or ambient lighting around your home. The combination of matte black and burnished gold tones make this desk lamp aesthetically pleasing and practical. 26" H x 9" W x 9" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 9in W x 9in D x 26in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 392239 |
| Product UPC: | 808230023826 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























