
Shadow Floor Lamp White By LumiSource
Asymmetrical in silhouette, the Shadow Floor Lamp by LumiSource has a black metal base and a white linen Shade. This unique floor lamp will create an updated motif in any modern space.
Specifications
| Product Dimensions | 67 H x 20.5 W x 20.5 L |
| Lamp Head Height | 55" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 20.5" |
| Shade Width | 20.5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Fabric, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, White Linen |
| Product SKU: | LS-SHADOW BKW |
| Product UPC: | 681144115906 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sturdy metal base |
| White linen shade |
| Asymmetrical silhouette |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50More Images







Shadow Floor Lamp White By LumiSource
Asymmetrical in silhouette, the Shadow Floor Lamp by LumiSource has a black metal base and a white linen Shade. This unique floor lamp will create an updated motif in any modern space.
Specifications
| Product Dimensions | 67 H x 20.5 W x 20.5 L |
| Lamp Head Height | 55" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 20.5" |
| Shade Width | 20.5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Fabric, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, White Linen |
| Product SKU: | LS-SHADOW BKW |
| Product UPC: | 681144115906 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sturdy metal base |
| White linen shade |
| Asymmetrical silhouette |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Asymmetrical in silhouette, the Shadow Floor Lamp by LumiSource has a black metal base and a white linen Shade. This unique floor lamp will create an updated motif in any modern space.
Specifications
| Product Dimensions | 67 H x 20.5 W x 20.5 L |
| Lamp Head Height | 55" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 20.5" |
| Shade Width | 20.5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Fabric, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, White Linen |
| Product SKU: | LS-SHADOW BKW |
| Product UPC: | 681144115906 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sturdy metal base |
| White linen shade |
| Asymmetrical silhouette |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























