
Safavieh Justine 6 Light 22-Inch Dia Adjustable Pendant - Brass Gold
Inspired by the luxurious Parisian style, this contemporary pendant brings glamour and grace to the dining room or living room. Finished with shimmering brass, gold hues and chic round white glass shades, its creates a gentle glow.
Specifications
| Product Category: | Pendants |
| Product Dimension: | 22" W x 22" D x 18-54" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 6 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | PND4002A |
| Product UPC: | 889048325234 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Safavieh Justine 6 Light 22-Inch Dia Adjustable Pendant - Brass Gold
Inspired by the luxurious Parisian style, this contemporary pendant brings glamour and grace to the dining room or living room. Finished with shimmering brass, gold hues and chic round white glass shades, its creates a gentle glow.
Specifications
| Product Category: | Pendants |
| Product Dimension: | 22" W x 22" D x 18-54" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 6 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | PND4002A |
| Product UPC: | 889048325234 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inspired by the luxurious Parisian style, this contemporary pendant brings glamour and grace to the dining room or living room. Finished with shimmering brass, gold hues and chic round white glass shades, its creates a gentle glow.
Specifications
| Product Category: | Pendants |
| Product Dimension: | 22" W x 22" D x 18-54" H |
| Product Lamp Color: | Brass Gold |
| Product Material: | Iron |
| Product Metal Finish: | Brass Gold |
| Product Bulb Qty: | 6 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E12 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | C26 |
| Product SKU: | PND4002A |
| Product UPC: | 889048325234 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























