
Rhonda Floor Lamp White By LumiSource
Brighten up any living space with the Rhonda Floor Lamp by LumiSource. The tall pedestal base features two individual can style lights, which can be used for task lighting or added ambiance. Each light is housed in white shades. Available in a gold or nickel finish.
Specifications
| Product Dimensions | 71 H x 11 W x 15 L |
| Lamp Head Height | 57.5-67" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 5" |
| Shade Width | 5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Product Color: | Gold Metal, White Shade |
| Product SKU: | LFL-RHONDA AUW |
| Product UPC: | 681144135140 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Two-light design |
| White plastic shades |
| Metal frame |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $170.00
-65%$170.00
$59.50More Images















Rhonda Floor Lamp White By LumiSource
Brighten up any living space with the Rhonda Floor Lamp by LumiSource. The tall pedestal base features two individual can style lights, which can be used for task lighting or added ambiance. Each light is housed in white shades. Available in a gold or nickel finish.
Specifications
| Product Dimensions | 71 H x 11 W x 15 L |
| Lamp Head Height | 57.5-67" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 5" |
| Shade Width | 5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Product Color: | Gold Metal, White Shade |
| Product SKU: | LFL-RHONDA AUW |
| Product UPC: | 681144135140 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Two-light design |
| White plastic shades |
| Metal frame |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up any living space with the Rhonda Floor Lamp by LumiSource. The tall pedestal base features two individual can style lights, which can be used for task lighting or added ambiance. Each light is housed in white shades. Available in a gold or nickel finish.
Specifications
| Product Dimensions | 71 H x 11 W x 15 L |
| Lamp Head Height | 57.5-67" |
| Base Length | 11" |
| Base Width | 11" |
| Shade Length | 5" |
| Shade Width | 5" |
| Shade Height | 12" |
| Product Material: | Metal, Plastic |
| Product Color: | Gold Metal, White Shade |
| Product SKU: | LFL-RHONDA AUW |
| Product UPC: | 681144135140 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Two-light design |
| White plastic shades |
| Metal frame |
| In-line foot switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























