
Primo Gold Finish Floor Lamp with Crystal Accents and White Shade By Homeroots
Brighten up your space with this Primo Gold Finish Floor Lamp with Crystal Accents and White Shade. This lamp is a great way to accent your floor space with its chic styling in a gold finish. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some edgy and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 65" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 65in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 431810 |
| Product UPC: | 606114193494 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $389.84
-65%$389.84
$136.44More Images


Primo Gold Finish Floor Lamp with Crystal Accents and White Shade By Homeroots
Brighten up your space with this Primo Gold Finish Floor Lamp with Crystal Accents and White Shade. This lamp is a great way to accent your floor space with its chic styling in a gold finish. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some edgy and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 65" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 65in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 431810 |
| Product UPC: | 606114193494 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your space with this Primo Gold Finish Floor Lamp with Crystal Accents and White Shade. This lamp is a great way to accent your floor space with its chic styling in a gold finish. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some edgy and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 65" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 65in H |
| Product Material: | Metal/Crystal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 431810 |
| Product UPC: | 606114193494 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























