
Pot Bellied Base Metal Table Lamp With Dotted Pattern Black By Benzara
Brighten up your home with the inclusion of this metal table lamp. Showcasing pot bellied base, it has dotted pattern in golden hue for enhanced appeal. It requires type A bulb of max 100 watt or 23 watt CFL to function effectively.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Metal, Fabric |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM231413 |
| Product UPC: | 192551571471 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Table Lamp only |
| Pot bellied shaped base |
| Flared drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $374.10
-65%$374.10
$130.94More Images




Pot Bellied Base Metal Table Lamp With Dotted Pattern Black By Benzara
Brighten up your home with the inclusion of this metal table lamp. Showcasing pot bellied base, it has dotted pattern in golden hue for enhanced appeal. It requires type A bulb of max 100 watt or 23 watt CFL to function effectively.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Metal, Fabric |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM231413 |
| Product UPC: | 192551571471 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Table Lamp only |
| Pot bellied shaped base |
| Flared drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your home with the inclusion of this metal table lamp. Showcasing pot bellied base, it has dotted pattern in golden hue for enhanced appeal. It requires type A bulb of max 100 watt or 23 watt CFL to function effectively.
Specifications
| Product Dimensions: | 25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Metal, Fabric |
| Product Color: | Black |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM231413 |
| Product UPC: | 192551571471 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains one Table Lamp only |
| Pot bellied shaped base |
| Flared drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























