
Polyresin Table Lamp With Turned Base Set Of 2 Brown And Off White By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned shape polyresin frame base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.25 H x 14 W x 14 L |
| Product Material: | Fabric and Polyresin |
| Product Color: | White and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230958 |
| Product UPC: | 192551567603 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Fabric drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $654.69
-65%$654.69
$229.14More Images




Polyresin Table Lamp With Turned Base Set Of 2 Brown And Off White By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned shape polyresin frame base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.25 H x 14 W x 14 L |
| Product Material: | Fabric and Polyresin |
| Product Color: | White and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230958 |
| Product UPC: | 192551567603 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Fabric drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on turned shape polyresin frame base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.25 H x 14 W x 14 L |
| Product Material: | Fabric and Polyresin |
| Product Color: | White and Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230958 |
| Product UPC: | 192551567603 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Fabric drum shade |
| Supported on turned base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























