
Pierced Bling Halo LED Floor Lamp By Homeroots
Featuring a LED strip light with an acrylic metal shade, this Pierced Bling Halo LED Floor Lamp will bring a modern style to any room. Super unique and diverse, this lamp has a tall thin base and a pierced silver chrome shade that has faux crystal baubles intermingled for that extra pizazz. 55.5" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 55.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Type Required: | Does not apply |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 397361 |
| Product UPC: | 808230075030 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $149.69
-65%$149.69
$52.39Pierced Bling Halo LED Floor Lamp By Homeroots
Featuring a LED strip light with an acrylic metal shade, this Pierced Bling Halo LED Floor Lamp will bring a modern style to any room. Super unique and diverse, this lamp has a tall thin base and a pierced silver chrome shade that has faux crystal baubles intermingled for that extra pizazz. 55.5" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 55.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Type Required: | Does not apply |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 397361 |
| Product UPC: | 808230075030 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a LED strip light with an acrylic metal shade, this Pierced Bling Halo LED Floor Lamp will bring a modern style to any room. Super unique and diverse, this lamp has a tall thin base and a pierced silver chrome shade that has faux crystal baubles intermingled for that extra pizazz. 55.5" x 14" x 14"
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 14in W x 14in D x 55.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Silver |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | Yes |
| Bulb Type Required: | Does not apply |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 397361 |
| Product UPC: | 808230075030 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























