
Matte Black and Antiqued Brass LED Adjustable Desk Lamp By Homeroots
Create a chic vibe to your home office with this Matte Black and Antiqued Brass LED Adjustable Desk Lamp. With a touch of industrial era style, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a counterbalance arm that you can adjust for your desired position. It includes a USB port as well so you can charge your electronic devices. It has a chic black matte two tone metal finish with anqitued gold brass accents that looks great in any home office and will light up your space. 18" x 4" x 4"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4in W x 4in D x 18in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402192 |
| Product UPC: | 808230105058 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $120.33
-65%$120.33
$42.12More Images





Matte Black and Antiqued Brass LED Adjustable Desk Lamp By Homeroots
Create a chic vibe to your home office with this Matte Black and Antiqued Brass LED Adjustable Desk Lamp. With a touch of industrial era style, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a counterbalance arm that you can adjust for your desired position. It includes a USB port as well so you can charge your electronic devices. It has a chic black matte two tone metal finish with anqitued gold brass accents that looks great in any home office and will light up your space. 18" x 4" x 4"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4in W x 4in D x 18in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402192 |
| Product UPC: | 808230105058 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create a chic vibe to your home office with this Matte Black and Antiqued Brass LED Adjustable Desk Lamp. With a touch of industrial era style, this desk lamp is super versatile as it also has a USB port to charge your electronic devices. Superior for its LED technology which is said to reduce eyestrain and increase comfort and clarity. It has a counterbalance arm that you can adjust for your desired position. It includes a USB port as well so you can charge your electronic devices. It has a chic black matte two tone metal finish with anqitued gold brass accents that looks great in any home office and will light up your space. 18" x 4" x 4"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 4in W x 4in D x 18in H |
| Product Material: | metal |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | Integrated LED |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 402192 |
| Product UPC: | 808230105058 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























