
Lattice Base Hardback Table Lamp Set Of 2 Brown And Silver By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with rectangular hardback shade. Supported on lattice base crafted from faux wood and metal, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.75 H x 15.25 W x 9.25 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Faux Wood |
| Product Color: | Brown and Silver |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230946 |
| Product UPC: | 192551567481 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Rectangular hardback shade |
| Faux wood and metal base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $779.38
-65%$779.38
$272.78More Images




Lattice Base Hardback Table Lamp Set Of 2 Brown And Silver By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with rectangular hardback shade. Supported on lattice base crafted from faux wood and metal, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.75 H x 15.25 W x 9.25 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Faux Wood |
| Product Color: | Brown and Silver |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230946 |
| Product UPC: | 192551567481 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Rectangular hardback shade |
| Faux wood and metal base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with rectangular hardback shade. Supported on lattice base crafted from faux wood and metal, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.75 H x 15.25 W x 9.25 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Faux Wood |
| Product Color: | Brown and Silver |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230946 |
| Product UPC: | 192551567481 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Rectangular hardback shade |
| Faux wood and metal base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























