
Hardback Shade Table Lamp With Crystal Accents Pink By Benzara
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on metal frame base with crystal accents, the pink color finish is sure to add a subtle charm to your place.
Specifications
| Product Dimensions: | 23 H x 12 W x 12 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Crystal |
| Product Color: | Pink |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230974 |
| Product UPC: | 192551567764 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered hardback shade |
| Stacked crystal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $249.41
-65%$249.41
$87.29More Images




Hardback Shade Table Lamp With Crystal Accents Pink By Benzara
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on metal frame base with crystal accents, the pink color finish is sure to add a subtle charm to your place.
Specifications
| Product Dimensions: | 23 H x 12 W x 12 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Crystal |
| Product Color: | Pink |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230974 |
| Product UPC: | 192551567764 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered hardback shade |
| Stacked crystal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your decor setting with the addition of this vintage style inspired Table Lamp which comes with a tapered drum shade. Supported on metal frame base with crystal accents, the pink color finish is sure to add a subtle charm to your place.
Specifications
| Product Dimensions: | 23 H x 12 W x 12 L |
| Product Material: | Hardback, Metal and Crystal |
| Product Color: | Pink |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230974 |
| Product UPC: | 192551567764 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered hardback shade |
| Stacked crystal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























