
Glass Table Lamp With Fabric Drum Shade Gold And Beige By Benzara
Illuminate your home with the elegance of this transitional style Table Lamp. Featuring a round metal base accompanied by the jar glass, it is incorporated with beige finished drum shade. Perfect for tabletop, this Lamp will surely add to the existing decor aesthetics.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.25 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Glass, Fabric, Metal |
| Product Color: | Gold, Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227214 |
| Product UPC: | 192551535459 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Made of metal and glass |
| Fabric drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $249.41
-65%$249.41
$87.29More Images




Glass Table Lamp With Fabric Drum Shade Gold And Beige By Benzara
Illuminate your home with the elegance of this transitional style Table Lamp. Featuring a round metal base accompanied by the jar glass, it is incorporated with beige finished drum shade. Perfect for tabletop, this Lamp will surely add to the existing decor aesthetics.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.25 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Glass, Fabric, Metal |
| Product Color: | Gold, Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227214 |
| Product UPC: | 192551535459 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Made of metal and glass |
| Fabric drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your home with the elegance of this transitional style Table Lamp. Featuring a round metal base accompanied by the jar glass, it is incorporated with beige finished drum shade. Perfect for tabletop, this Lamp will surely add to the existing decor aesthetics.
Specifications
| Product Dimensions: | 28.25 H x 13 W x 13 L |
| Product Material: | Glass, Fabric, Metal |
| Product Color: | Gold, Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227214 |
| Product UPC: | 192551535459 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Made of metal and glass |
| Fabric drum shade |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























