
Glam Silver Faux Crystal Hanging Celing Lamp with See Thru Shade By Homeroots
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Hanging Ceiling with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique chandelier is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lighting option truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 31.5" x 26" x 26"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 31.5in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 5 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468877 |
| Product UPC: | 606114545446 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $906.94
-65%$906.94
$317.43More Images




Glam Silver Faux Crystal Hanging Celing Lamp with See Thru Shade By Homeroots
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Hanging Ceiling with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique chandelier is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lighting option truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 31.5" x 26" x 26"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 31.5in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 5 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468877 |
| Product UPC: | 606114545446 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish and modern Glam Silver Faux Crystal Accent Hanging Ceiling with See Thru Shade is a great way to accent your floor space in luxurious style. Chic in a shiny silver finish, this unique chandelier is full of scroll designs that are dripping with sparkling glamorous faux crystals. To top it off, the large round shade is see-thru, helping to make this lighting option truly extraordinary. This ornate yet modern lamp is ideal for living room, entrance foyer or bedroom. 31.5" x 26" x 26"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 26in W x 26in D x 31.5in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 5 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468877 |
| Product UPC: | 606114545446 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























