
Folia Floor Lamp Black By LumiSource
With its pleasant design and contemporary lines, the Folia Floor Lamp by LumiSource is a unique statement in any space. Featuring a gold metal frame and white linen shade, this lamp is a fantastic piece to fit your contemporary style.
Specifications
| Product Dimensions | 66 H x 18 W x 9 L |
| Shade To Floor Height | 58" |
| Base Length | 7.5" |
| Base Width | 14" |
| Shade Length | 9" |
| Shade Width | 18" |
| Shade Height | 10" |
| Product Material: | Metal, Marble, Linen |
| Product Color: | Gold Metal, White Linen, Black Marble |
| Product SKU: | LFL-FOLIA2 AUW |
| Product UPC: | 681144139063 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed height |
| Gold metal frame |
| White linen shade |
| On/off rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $150.00
-65%$150.00
$52.50More Images








Folia Floor Lamp Black By LumiSource
With its pleasant design and contemporary lines, the Folia Floor Lamp by LumiSource is a unique statement in any space. Featuring a gold metal frame and white linen shade, this lamp is a fantastic piece to fit your contemporary style.
Specifications
| Product Dimensions | 66 H x 18 W x 9 L |
| Shade To Floor Height | 58" |
| Base Length | 7.5" |
| Base Width | 14" |
| Shade Length | 9" |
| Shade Width | 18" |
| Shade Height | 10" |
| Product Material: | Metal, Marble, Linen |
| Product Color: | Gold Metal, White Linen, Black Marble |
| Product SKU: | LFL-FOLIA2 AUW |
| Product UPC: | 681144139063 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed height |
| Gold metal frame |
| White linen shade |
| On/off rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With its pleasant design and contemporary lines, the Folia Floor Lamp by LumiSource is a unique statement in any space. Featuring a gold metal frame and white linen shade, this lamp is a fantastic piece to fit your contemporary style.
Specifications
| Product Dimensions | 66 H x 18 W x 9 L |
| Shade To Floor Height | 58" |
| Base Length | 7.5" |
| Base Width | 14" |
| Shade Length | 9" |
| Shade Width | 18" |
| Shade Height | 10" |
| Product Material: | Metal, Marble, Linen |
| Product Color: | Gold Metal, White Linen, Black Marble |
| Product SKU: | LFL-FOLIA2 AUW |
| Product UPC: | 681144139063 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Fixed height |
| Gold metal frame |
| White linen shade |
| On/off rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























