
Faux Concrete And Metal Base Table Lamp Set Of 2 Brass And Gray By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a round drum shade. Crafted from metal frame with faux concrete base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Concrete and Metal |
| Product Color: | Brass and Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230945 |
| Product UPC: | 192551567474 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Round drum shade |
| Brass finish metal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $841.74
-65%$841.74
$294.61More Images




Faux Concrete And Metal Base Table Lamp Set Of 2 Brass And Gray By Benzara
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a round drum shade. Crafted from metal frame with faux concrete base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Concrete and Metal |
| Product Color: | Brass and Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230945 |
| Product UPC: | 192551567474 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Round drum shade |
| Brass finish metal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your decor setting with the addition of this contemporary style inspired Table Lamp which comes with a round drum shade. Crafted from metal frame with faux concrete base, it is sure to add an enchanting vibe to the aesthetics of your interior.
Specifications
| Product Dimensions: | 27.25 H x 15 W x 15 L |
| Product Material: | Concrete and Metal |
| Product Color: | Brass and Gray |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM230945 |
| Product UPC: | 192551567474 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Set consists of 2 Table Lamps |
| Round drum shade |
| Brass finish metal accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























