
Crystal Accented Metal Table Lamp With Hardback Shade White And Silver By Benzara
Illuminate your existing decor setting by bringing in this contemporary Table Lamp which comes with a rectangular shade and is accented with crystals. Wrapped with white color hardback shade, it is accented with silver color finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75 H x 17 W x 10 L |
| Product Material: | Metal, Crystal and Hardback |
| Product Color: | White and Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227346 |
| Product UPC: | 192551536647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Rectangular hardback shade |
| Metal frame construction |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $405.28
-65%$405.28
$141.85More Images




Crystal Accented Metal Table Lamp With Hardback Shade White And Silver By Benzara
Illuminate your existing decor setting by bringing in this contemporary Table Lamp which comes with a rectangular shade and is accented with crystals. Wrapped with white color hardback shade, it is accented with silver color finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75 H x 17 W x 10 L |
| Product Material: | Metal, Crystal and Hardback |
| Product Color: | White and Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227346 |
| Product UPC: | 192551536647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Rectangular hardback shade |
| Metal frame construction |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your existing decor setting by bringing in this contemporary Table Lamp which comes with a rectangular shade and is accented with crystals. Wrapped with white color hardback shade, it is accented with silver color finish.
Specifications
| Product Dimensions: | 31.75 H x 17 W x 10 L |
| Product Material: | Metal, Crystal and Hardback |
| Product Color: | White and Silver |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227346 |
| Product UPC: | 192551536647 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Rectangular hardback shade |
| Metal frame construction |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























