
Cosmo Shelf Floor Lamp White By LumiSource
Full of modern elegance, the Cosmo Shelf Floor Lamp by LumiSource will elevate your room in effortless style. Featuring a stunning geometrical metal base, a sleek marble shelf, and a linen shade. Perfect for any living space, office, or bedroom.
Specifications
| Product Dimensions | 68 H x 19 W x 19 L |
| Lamp Head Height | 10.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Shade Length | 19" |
| Shade Width | 19" |
| Shade Height | 10.25" |
| Shelf Depth | 11.25" |
| Shelf Width | 8.5" |
| Shelf Height | 21.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Gold Metal, White Linen |
| Product SKU: | LFLV-COSMO AUWMBW |
| Product UPC: | 681144134242 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary-glam styling |
| Gold frame |
| White linen shade |
| Built-in marble shelf |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $180.00
-65%$180.00
$63.00More Images















Cosmo Shelf Floor Lamp White By LumiSource
Full of modern elegance, the Cosmo Shelf Floor Lamp by LumiSource will elevate your room in effortless style. Featuring a stunning geometrical metal base, a sleek marble shelf, and a linen shade. Perfect for any living space, office, or bedroom.
Specifications
| Product Dimensions | 68 H x 19 W x 19 L |
| Lamp Head Height | 10.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Shade Length | 19" |
| Shade Width | 19" |
| Shade Height | 10.25" |
| Shelf Depth | 11.25" |
| Shelf Width | 8.5" |
| Shelf Height | 21.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Gold Metal, White Linen |
| Product SKU: | LFLV-COSMO AUWMBW |
| Product UPC: | 681144134242 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary-glam styling |
| Gold frame |
| White linen shade |
| Built-in marble shelf |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Full of modern elegance, the Cosmo Shelf Floor Lamp by LumiSource will elevate your room in effortless style. Featuring a stunning geometrical metal base, a sleek marble shelf, and a linen shade. Perfect for any living space, office, or bedroom.
Specifications
| Product Dimensions | 68 H x 19 W x 19 L |
| Lamp Head Height | 10.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Shade Length | 19" |
| Shade Width | 19" |
| Shade Height | 10.25" |
| Shelf Depth | 11.25" |
| Shelf Width | 8.5" |
| Shelf Height | 21.5" |
| Product Material: | Fabric, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Gold Metal, White Linen |
| Product SKU: | LFLV-COSMO AUWMBW |
| Product UPC: | 681144134242 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary-glam styling |
| Gold frame |
| White linen shade |
| Built-in marble shelf |
| Rotary switch |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























