
Contemporary Silver LED Circular Spiral Chandelier By Homeroots
Bring creativity and warmth into your space with this Contemporary Silver LED Circular Spiral Chandelier. The distressed brushed silver assymetrical sprial spans 17.7" across and will set a fabulous contempory tone over your table, island, or as a centerpiece in the foyer, bedroom, or living room. Suspended and glorious in its unique style, this is a great lighting option for the contemporary home. 13.77” x 17.71” x 17.71”
Specifications
| Product Dimensions: | 13.77" H x 17.71" W x 17.71" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Acrylic |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475748 |
| Product UPC: | 606114631910 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images








Contemporary Silver LED Circular Spiral Chandelier By Homeroots
Bring creativity and warmth into your space with this Contemporary Silver LED Circular Spiral Chandelier. The distressed brushed silver assymetrical sprial spans 17.7" across and will set a fabulous contempory tone over your table, island, or as a centerpiece in the foyer, bedroom, or living room. Suspended and glorious in its unique style, this is a great lighting option for the contemporary home. 13.77” x 17.71” x 17.71”
Specifications
| Product Dimensions: | 13.77" H x 17.71" W x 17.71" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Acrylic |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475748 |
| Product UPC: | 606114631910 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring creativity and warmth into your space with this Contemporary Silver LED Circular Spiral Chandelier. The distressed brushed silver assymetrical sprial spans 17.7" across and will set a fabulous contempory tone over your table, island, or as a centerpiece in the foyer, bedroom, or living room. Suspended and glorious in its unique style, this is a great lighting option for the contemporary home. 13.77” x 17.71” x 17.71”
Specifications
| Product Dimensions: | 13.77" H x 17.71" W x 17.71" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Finish: | Coated |
| Product Material: | Acrylic |
| Product Style: | Classic |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475748 |
| Product UPC: | 606114631910 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























