
Contempo Silver Ceiling Lamp with Black Shade and Crystal Accents By Homeroots
Brighten up your space with this Contempo Silver Ceiling Lamp with Black Shade and Crystal Accents. This lamp is a great way to accent your ceiling with its chic styling in a silver chrome. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some soft and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 19" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 19in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Black/Silver |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468876 |
| Product UPC: | 606114545439 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $298.35
-65%$298.35
$104.42More Images





Contempo Silver Ceiling Lamp with Black Shade and Crystal Accents By Homeroots
Brighten up your space with this Contempo Silver Ceiling Lamp with Black Shade and Crystal Accents. This lamp is a great way to accent your ceiling with its chic styling in a silver chrome. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some soft and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 19" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 19in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Black/Silver |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468876 |
| Product UPC: | 606114545439 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Brighten up your space with this Contempo Silver Ceiling Lamp with Black Shade and Crystal Accents. This lamp is a great way to accent your ceiling with its chic styling in a silver chrome. Tall and slender in statue, this desirable lamp is just what you need for some soft and unique lighting in your space. The added details of crystals attatched to the lamp aid the design in looking more luxurious and valuable. 19" x 20" x 20"
Specifications
| Product Category: | Chandeliers-Pendants-Hanging Lights |
| Product Dimensions: | 20in W x 20in D x 19in H |
| Product Material: | Crystal/Metal |
| Product Color: | Black/Silver |
| Finish: | Metal |
| Number of Lights: | 3 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E-12 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468876 |
| Product UPC: | 606114545439 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























