
Burlap Fabric Light Brown Electric Drum Pendant Lamp By Homeroots
This ceiling mount drum pendant adds a natural element to any space that needs neutral color, interior warmth plus illumination. The pendant is shipped with the wheat-colored burlap fabric drum shade, 15-foot white portable cord set and socket plus the hanging apparatus. This lamp is smart outlet compatible. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 8in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372648 |
| Product UPC: | 4512839458526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $94.59
-65%$94.59
$33.11More Images



Burlap Fabric Light Brown Electric Drum Pendant Lamp By Homeroots
This ceiling mount drum pendant adds a natural element to any space that needs neutral color, interior warmth plus illumination. The pendant is shipped with the wheat-colored burlap fabric drum shade, 15-foot white portable cord set and socket plus the hanging apparatus. This lamp is smart outlet compatible. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 8in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372648 |
| Product UPC: | 4512839458526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This ceiling mount drum pendant adds a natural element to any space that needs neutral color, interior warmth plus illumination. The pendant is shipped with the wheat-colored burlap fabric drum shade, 15-foot white portable cord set and socket plus the hanging apparatus. This lamp is smart outlet compatible. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 15in W x 15in D x 8in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Brown |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372648 |
| Product UPC: | 4512839458526 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























