
bulbs Medusa Pendant Lamp By Homeroots
The Medusa-resembling pendant lamp has six lights coming out of the rope, hanging from a piece of bamboo. All lamps come with a wire that can be plugged in or hardwired. Light bulbs not included. Material: Hemp rope, bamboo, and iron Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 60W Number of bulbs: 6
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 30in D x 50in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364233 |
| Product UPC: | 4512839553788 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $437.69
-65%$437.69
$153.19More Images

bulbs Medusa Pendant Lamp By Homeroots
The Medusa-resembling pendant lamp has six lights coming out of the rope, hanging from a piece of bamboo. All lamps come with a wire that can be plugged in or hardwired. Light bulbs not included. Material: Hemp rope, bamboo, and iron Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 60W Number of bulbs: 6
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 30in D x 50in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364233 |
| Product UPC: | 4512839553788 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Medusa-resembling pendant lamp has six lights coming out of the rope, hanging from a piece of bamboo. All lamps come with a wire that can be plugged in or hardwired. Light bulbs not included. Material: Hemp rope, bamboo, and iron Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 60W Number of bulbs: 6
Specifications
| Product Category: | Pendant Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 30in D x 50in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364233 |
| Product UPC: | 4512839553788 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























