
Brown Super Stag Faux Antlers Six Light LED Chandelier By Homeroots
This Super Stag Faux Antlers LED Chandelier is the perfect hanging light fixture for the lake house, mountain lodge, cabin, office, or lounge area. Made of super strong molded resin hand finished to authentic rustic colorations, these authentic looking antlers house six bulbs to create an incredibly unique and interesting light fixture. Whether you’re lighting up your home, cabin, or restaurant, this retro-style piece is up for the job. 17.72” x 25.98” x 25.98”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.72" H x 25.98" W x 25.98" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475631 |
| Product UPC: | 606114612278 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images







Brown Super Stag Faux Antlers Six Light LED Chandelier By Homeroots
This Super Stag Faux Antlers LED Chandelier is the perfect hanging light fixture for the lake house, mountain lodge, cabin, office, or lounge area. Made of super strong molded resin hand finished to authentic rustic colorations, these authentic looking antlers house six bulbs to create an incredibly unique and interesting light fixture. Whether you’re lighting up your home, cabin, or restaurant, this retro-style piece is up for the job. 17.72” x 25.98” x 25.98”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.72" H x 25.98" W x 25.98" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475631 |
| Product UPC: | 606114612278 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Super Stag Faux Antlers LED Chandelier is the perfect hanging light fixture for the lake house, mountain lodge, cabin, office, or lounge area. Made of super strong molded resin hand finished to authentic rustic colorations, these authentic looking antlers house six bulbs to create an incredibly unique and interesting light fixture. Whether you’re lighting up your home, cabin, or restaurant, this retro-style piece is up for the job. 17.72” x 25.98” x 25.98”
Specifications
| Product Dimensions: | 17.72" H x 25.98" W x 25.98" D |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Varnish |
| Product Material: | Resin |
| Product Style: | Modern |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 475631 |
| Product UPC: | 606114612278 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























