
Antique Brass and Marble Base Arching Floor Lamp By Homeroots
Get the perfect ambient glow right over your favorite chair or cozy spot with this Antique Brass and Marble Base Arching Floor Lamp. Taking on a dramatic arched silhouette that's ideal for contemporary aesthetics, this minimalist lamp brings with it a lot of style and function. The large beige shade sits at the end of the arching metal arm that anchors into a gorgeous marble base. 78"H
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 78in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Tan Shade |
| Finish: | Antique Brass & Marble |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347226 |
| Product UPC: | 4512839710204 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $185.21
-65%$185.21
$64.82Antique Brass and Marble Base Arching Floor Lamp By Homeroots
Get the perfect ambient glow right over your favorite chair or cozy spot with this Antique Brass and Marble Base Arching Floor Lamp. Taking on a dramatic arched silhouette that's ideal for contemporary aesthetics, this minimalist lamp brings with it a lot of style and function. The large beige shade sits at the end of the arching metal arm that anchors into a gorgeous marble base. 78"H
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 78in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Tan Shade |
| Finish: | Antique Brass & Marble |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347226 |
| Product UPC: | 4512839710204 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get the perfect ambient glow right over your favorite chair or cozy spot with this Antique Brass and Marble Base Arching Floor Lamp. Taking on a dramatic arched silhouette that's ideal for contemporary aesthetics, this minimalist lamp brings with it a lot of style and function. The large beige shade sits at the end of the arching metal arm that anchors into a gorgeous marble base. 78"H
Specifications
| Product Category: | Floor Lamps |
| Product Dimensions: | 1in W x 1in D x 78in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Tan Shade |
| Finish: | Antique Brass & Marble |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Included: | No |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347226 |
| Product UPC: | 4512839710204 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























