
150 Watt Metal Body Table Lamp With Network Design Gray And Beige By Benzara
Grant and elegance and sophistication to your home with the inclusion of this amazing table lamp. It features a tubular metal body with network design, incorporating a 3 way switch for control and a fabric drum shade that uses an A type bulb of 150 watt or 25 watt CFL.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.38 H x 16.63 W x 16.63 L |
| Product Material: | Metal and Fabric |
| Product Color: | Gray and Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227198 |
| Product UPC: | 192551535299 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Table Lamp only |
| Metal body with network design |
| 3 way switch for control |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $529.98
-65%$529.98
$185.49More Images




150 Watt Metal Body Table Lamp With Network Design Gray And Beige By Benzara
Grant and elegance and sophistication to your home with the inclusion of this amazing table lamp. It features a tubular metal body with network design, incorporating a 3 way switch for control and a fabric drum shade that uses an A type bulb of 150 watt or 25 watt CFL.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.38 H x 16.63 W x 16.63 L |
| Product Material: | Metal and Fabric |
| Product Color: | Gray and Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227198 |
| Product UPC: | 192551535299 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Table Lamp only |
| Metal body with network design |
| 3 way switch for control |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Grant and elegance and sophistication to your home with the inclusion of this amazing table lamp. It features a tubular metal body with network design, incorporating a 3 way switch for control and a fabric drum shade that uses an A type bulb of 150 watt or 25 watt CFL.
Specifications
| Product Dimensions: | 29.38 H x 16.63 W x 16.63 L |
| Product Material: | Metal and Fabric |
| Product Color: | Gray and Beige |
| Product Assembly: | No |
| Product SKU: | BM227198 |
| Product UPC: | 192551535299 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| Contains 1 Table Lamp only |
| Metal body with network design |
| 3 way switch for control |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























