
150 Watt Leatherette Shade Table Lamp With Antler Polyresin Base, Brown By Benzara
Emblaze your decor setting by bringing home this contemporary style Table Lamp which comes with a leatherette wrapped shade. Supported on antler polyresin frame, it is incorporated with 3 way switch.
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5 H x 16 W x 16 L |
| Product Material: | Leatherette and Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM224718 |
| Product UPC: | 192551507432 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered leatherette shade |
| Antler shape base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $698.33
-65%$698.33
$244.42More Images




150 Watt Leatherette Shade Table Lamp With Antler Polyresin Base, Brown By Benzara
Emblaze your decor setting by bringing home this contemporary style Table Lamp which comes with a leatherette wrapped shade. Supported on antler polyresin frame, it is incorporated with 3 way switch.
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5 H x 16 W x 16 L |
| Product Material: | Leatherette and Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM224718 |
| Product UPC: | 192551507432 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered leatherette shade |
| Antler shape base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Emblaze your decor setting by bringing home this contemporary style Table Lamp which comes with a leatherette wrapped shade. Supported on antler polyresin frame, it is incorporated with 3 way switch.
Specifications
| Product Dimensions: | 32.5 H x 16 W x 16 L |
| Product Material: | Leatherette and Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Product Assembly: | Yes |
| Product SKU: | BM224718 |
| Product UPC: | 192551507432 |
| Brand: | Benzara |
| Ship Type: | Small Package |
Features and Benefits
| A single piece of Table Lamp |
| Tapered leatherette shade |
| Antler shape base |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























