
White Marble & Brushed Nickel Table Lamp By Homeroots
An even mix of glam and contemporary elements, this table lamp brings a splash of on-trend style to any arrangement in your home. This luminaire features a white rectangular shade, providing a fresh taste to the entire aesthetic. Available with two different color options: satin gold or brush steel, this charming piece will sure to refresh your room and add a bright light to your space. 8" X 13" X 25"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Brushed Nickel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347230 |
| Product UPC: | 4512839710259 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $172.90
-65%$172.90
$60.52White Marble & Brushed Nickel Table Lamp By Homeroots
An even mix of glam and contemporary elements, this table lamp brings a splash of on-trend style to any arrangement in your home. This luminaire features a white rectangular shade, providing a fresh taste to the entire aesthetic. Available with two different color options: satin gold or brush steel, this charming piece will sure to refresh your room and add a bright light to your space. 8" X 13" X 25"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Brushed Nickel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347230 |
| Product UPC: | 4512839710259 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
An even mix of glam and contemporary elements, this table lamp brings a splash of on-trend style to any arrangement in your home. This luminaire features a white rectangular shade, providing a fresh taste to the entire aesthetic. Available with two different color options: satin gold or brush steel, this charming piece will sure to refresh your room and add a bright light to your space. 8" X 13" X 25"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 13in D x 25in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White Shade |
| Finish: | White & Brushed Nickel |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347230 |
| Product UPC: | 4512839710259 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























