
Glitzy Gold Bejeweled Table Lamp By Homeroots
Turn on the glitz and glamour with this stylish Glitzy Gold Bejeweled Table Lamp. The high quality polyresin body with gold finishes makes for a sturdy lamp that will stand proud on any table or desk. The diamanté circles adorning the top of the base give a luxurious and glamourous look and feel, reflecting and glimmering from the light shining when the bulb is turned on, offering you a romantic atmosphere for your interior space. This vintage inspired polyresin table lamp adds lux and glam to your desk, workspace, bedside or table. 28.75" x 17" x 17"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 28.75in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Bronze/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468740 |
| Product UPC: | 606114544074 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $212.39
-65%$212.39
$74.34More Images




Glitzy Gold Bejeweled Table Lamp By Homeroots
Turn on the glitz and glamour with this stylish Glitzy Gold Bejeweled Table Lamp. The high quality polyresin body with gold finishes makes for a sturdy lamp that will stand proud on any table or desk. The diamanté circles adorning the top of the base give a luxurious and glamourous look and feel, reflecting and glimmering from the light shining when the bulb is turned on, offering you a romantic atmosphere for your interior space. This vintage inspired polyresin table lamp adds lux and glam to your desk, workspace, bedside or table. 28.75" x 17" x 17"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 28.75in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Bronze/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468740 |
| Product UPC: | 606114544074 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Turn on the glitz and glamour with this stylish Glitzy Gold Bejeweled Table Lamp. The high quality polyresin body with gold finishes makes for a sturdy lamp that will stand proud on any table or desk. The diamanté circles adorning the top of the base give a luxurious and glamourous look and feel, reflecting and glimmering from the light shining when the bulb is turned on, offering you a romantic atmosphere for your interior space. This vintage inspired polyresin table lamp adds lux and glam to your desk, workspace, bedside or table. 28.75" x 17" x 17"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 28.75in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Bronze/Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468740 |
| Product UPC: | 606114544074 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy






















