
White Fabric Table Lamp
Elevate the look of your room with this scenic lamp. Its appealing contemporary style will augment your space, while its coated finish and white color will vivify it. It?s not just gorgeous either. This lamp is made from high quality carbon and steel. Furthermore, this lamp will provide you with the prettiest lighting and make a relaxing setting. If you want a lamp that can serve the dual purpose of both looking good and being functional, you?ve found the right one.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 11in W x 11in D x 21in H |
| Product Material: | Carbon Steel |
| Product Color: | White |
| Finish: | Coated |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372286 |
| Product UPC: | 4512839463827 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



White Fabric Table Lamp
Elevate the look of your room with this scenic lamp. Its appealing contemporary style will augment your space, while its coated finish and white color will vivify it. It?s not just gorgeous either. This lamp is made from high quality carbon and steel. Furthermore, this lamp will provide you with the prettiest lighting and make a relaxing setting. If you want a lamp that can serve the dual purpose of both looking good and being functional, you?ve found the right one.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 11in W x 11in D x 21in H |
| Product Material: | Carbon Steel |
| Product Color: | White |
| Finish: | Coated |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372286 |
| Product UPC: | 4512839463827 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the look of your room with this scenic lamp. Its appealing contemporary style will augment your space, while its coated finish and white color will vivify it. It?s not just gorgeous either. This lamp is made from high quality carbon and steel. Furthermore, this lamp will provide you with the prettiest lighting and make a relaxing setting. If you want a lamp that can serve the dual purpose of both looking good and being functional, you?ve found the right one.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 11in W x 11in D x 21in H |
| Product Material: | Carbon Steel |
| Product Color: | White |
| Finish: | Coated |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 372286 |
| Product UPC: | 4512839463827 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























