
Table Lamp By Homeroots
Accent any living room with this table lamp that has a dash of industrial and nautical appeal. Fits perfectly atop any large surface, whether its an end table or your desk at work. The legs can be extended by 25.5 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Fabric Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W Minimum Height: 25 inches
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 25.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364231 |
| Product UPC: | 4512839553801 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $347.75
-65%$347.75
$121.71More Images





Table Lamp By Homeroots
Accent any living room with this table lamp that has a dash of industrial and nautical appeal. Fits perfectly atop any large surface, whether its an end table or your desk at work. The legs can be extended by 25.5 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Fabric Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W Minimum Height: 25 inches
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 25.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364231 |
| Product UPC: | 4512839553801 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Accent any living room with this table lamp that has a dash of industrial and nautical appeal. Fits perfectly atop any large surface, whether its an end table or your desk at work. The legs can be extended by 25.5 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Fabric Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W Minimum Height: 25 inches
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 25.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Number of Lights: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364231 |
| Product UPC: | 4512839553801 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























