
Stainless Steel Table Lamp By Homeroots
Get the trending industrial look in the comfort of your home and office! This small spotlight floor lamp fits well on top of every surface, whether on the corner of a desk or the top of a bookshelf. The legs can be extended by 35 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Stainless Steel Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364236 |
| Product UPC: | 4512839553757 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $431.04
-65%$431.04
$150.86More Images


Stainless Steel Table Lamp By Homeroots
Get the trending industrial look in the comfort of your home and office! This small spotlight floor lamp fits well on top of every surface, whether on the corner of a desk or the top of a bookshelf. The legs can be extended by 35 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Stainless Steel Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364236 |
| Product UPC: | 4512839553757 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Get the trending industrial look in the comfort of your home and office! This small spotlight floor lamp fits well on top of every surface, whether on the corner of a desk or the top of a bookshelf. The legs can be extended by 35 inches for the versatility that you need. Material: Aluminum, Wood, and Stainless Steel Type of bulb base: E26 Maxed Watts: 40W
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 35in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Multiple Colors |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 364236 |
| Product UPC: | 4512839553757 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























