
Set of 2 White Coastal Starfsh Table Lamps By Homeroots
For a home with Coastal Decor or just a beach lover, these White Coastal Starfsh Table Lamps are sure to put a smile on your face. Made of polyresin, the detailed white starfish is distressed and authentic looking, sitting in a fabulous faux crystal base. The crisp and clean look is completed with a white shade and clear top finial. Bring fun beach style and enhance the decor of your home with this 28" tall white coastal starfish table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 14in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388552 |
| Product UPC: | 4512822863627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $232.10
-65%$232.10
$81.23More Images


Set of 2 White Coastal Starfsh Table Lamps By Homeroots
For a home with Coastal Decor or just a beach lover, these White Coastal Starfsh Table Lamps are sure to put a smile on your face. Made of polyresin, the detailed white starfish is distressed and authentic looking, sitting in a fabulous faux crystal base. The crisp and clean look is completed with a white shade and clear top finial. Bring fun beach style and enhance the decor of your home with this 28" tall white coastal starfish table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 14in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388552 |
| Product UPC: | 4512822863627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
For a home with Coastal Decor or just a beach lover, these White Coastal Starfsh Table Lamps are sure to put a smile on your face. Made of polyresin, the detailed white starfish is distressed and authentic looking, sitting in a fabulous faux crystal base. The crisp and clean look is completed with a white shade and clear top finial. Bring fun beach style and enhance the decor of your home with this 28" tall white coastal starfish table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 14in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | White |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388552 |
| Product UPC: | 4512822863627 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























