
Set of 2 White Ceramic Geometric Base Table Lamp By Homeroots
This functional and fashionable set of table lamps will liven up your console table or bedside. The white ceramic base has a unique geometric silhouette while the grey fabric shade reveals its beautiful texture when lit up. Turn the lamps on and off with a convenient switch on the socket. All lighting product is either UL or ETL listed, meaning that it has been tested and approved to meet the government-regulated safety standards for the USA. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13.75in W x 13.75in D x 22.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372917 |
| Product UPC: | 4512839454764 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $140.85
-65%$140.85
$49.30More Images


Set of 2 White Ceramic Geometric Base Table Lamp By Homeroots
This functional and fashionable set of table lamps will liven up your console table or bedside. The white ceramic base has a unique geometric silhouette while the grey fabric shade reveals its beautiful texture when lit up. Turn the lamps on and off with a convenient switch on the socket. All lighting product is either UL or ETL listed, meaning that it has been tested and approved to meet the government-regulated safety standards for the USA. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13.75in W x 13.75in D x 22.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372917 |
| Product UPC: | 4512839454764 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This functional and fashionable set of table lamps will liven up your console table or bedside. The white ceramic base has a unique geometric silhouette while the grey fabric shade reveals its beautiful texture when lit up. Turn the lamps on and off with a convenient switch on the socket. All lighting product is either UL or ETL listed, meaning that it has been tested and approved to meet the government-regulated safety standards for the USA. Bulb is not included.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13.75in W x 13.75in D x 22.5in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372917 |
| Product UPC: | 4512839454764 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























