
Set of 2 Orange Coastal Starfish Table Lamps By Homeroots
The coastal beauty of this Set of 2 Orange Coastal Starfish Table Lamps is sure to allure the gaze of the beach lovers. Showing off an orange starfish base with white dotted detailing for visual appeal which is placed atop a crystal base and flanks a beautiful white drum shade with a crystal finial. Beautifully crafted with polyresin which is highly durable and shatter-resistant to make this piece last long. Transform the aesthetics of your beach home or coastal décor with this pair of whimsical starfish lamps that will serve as a decorative accent and also offer an attractive lighting solution. 28” H each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14.5in W x 14.5in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin, Crystal |
| Product Color: | White, Orange |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 397215 |
| Product UPC: | 808230073579 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $234.00
-65%$234.00
$81.90More Images



Set of 2 Orange Coastal Starfish Table Lamps By Homeroots
The coastal beauty of this Set of 2 Orange Coastal Starfish Table Lamps is sure to allure the gaze of the beach lovers. Showing off an orange starfish base with white dotted detailing for visual appeal which is placed atop a crystal base and flanks a beautiful white drum shade with a crystal finial. Beautifully crafted with polyresin which is highly durable and shatter-resistant to make this piece last long. Transform the aesthetics of your beach home or coastal décor with this pair of whimsical starfish lamps that will serve as a decorative accent and also offer an attractive lighting solution. 28” H each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14.5in W x 14.5in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin, Crystal |
| Product Color: | White, Orange |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 397215 |
| Product UPC: | 808230073579 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The coastal beauty of this Set of 2 Orange Coastal Starfish Table Lamps is sure to allure the gaze of the beach lovers. Showing off an orange starfish base with white dotted detailing for visual appeal which is placed atop a crystal base and flanks a beautiful white drum shade with a crystal finial. Beautifully crafted with polyresin which is highly durable and shatter-resistant to make this piece last long. Transform the aesthetics of your beach home or coastal décor with this pair of whimsical starfish lamps that will serve as a decorative accent and also offer an attractive lighting solution. 28” H each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 14.5in W x 14.5in D x 28in H |
| Product Material: | Polyresin, Crystal |
| Product Color: | White, Orange |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E26 Medium Base |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 397215 |
| Product UPC: | 808230073579 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























