
Set of 2 Light Blue Bubble Glass Coastal Table Lamps By Homeroots
Add some fun, interest, and color to your space with these Light Blue Bubble Glass Coastal Table Lamps that lean from Nautical to Coastal and everywhere in between. Made of pale blue bubble glass and then encased in natural roping with a natural burlap style shade, these lamps are unique and stylish without being too much. A shiny chrome base and finial finish the look off making this a truly stiking accent. Bring some seaside style to the decor of your home with this 28" tall blue glass table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 28in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Light Blue |
| Finish: | Glass |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388553 |
| Product UPC: | 4512822863634 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $263.13
-65%$263.13
$92.10More Images


Set of 2 Light Blue Bubble Glass Coastal Table Lamps By Homeroots
Add some fun, interest, and color to your space with these Light Blue Bubble Glass Coastal Table Lamps that lean from Nautical to Coastal and everywhere in between. Made of pale blue bubble glass and then encased in natural roping with a natural burlap style shade, these lamps are unique and stylish without being too much. A shiny chrome base and finial finish the look off making this a truly stiking accent. Bring some seaside style to the decor of your home with this 28" tall blue glass table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 28in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Light Blue |
| Finish: | Glass |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388553 |
| Product UPC: | 4512822863634 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some fun, interest, and color to your space with these Light Blue Bubble Glass Coastal Table Lamps that lean from Nautical to Coastal and everywhere in between. Made of pale blue bubble glass and then encased in natural roping with a natural burlap style shade, these lamps are unique and stylish without being too much. A shiny chrome base and finial finish the look off making this a truly stiking accent. Bring some seaside style to the decor of your home with this 28" tall blue glass table lamp. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 13in W x 15in D x 28in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Light Blue |
| Finish: | Glass |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 388553 |
| Product UPC: | 4512822863634 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























