
Set of 2 Golden Waffle Table Lamps By Homeroots
Unique and inviting this 29" Golden Waffle Table Lamp will set your room apart. The gold-tone criss-cross waffle design polyresin base of this interesting lamp is topped by a rectangular white linen shade, giving it distance and different lines. An ideal accent for living room, family room or bedroom this piece will be a be a fashionable and updated way to bring light to your favorite spaces. 32" x 15" x 15" each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Gold Tones |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384398 |
| Product UPC: | 4512822775722 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $206.03
-65%$206.03
$72.11More Images

Set of 2 Golden Waffle Table Lamps By Homeroots
Unique and inviting this 29" Golden Waffle Table Lamp will set your room apart. The gold-tone criss-cross waffle design polyresin base of this interesting lamp is topped by a rectangular white linen shade, giving it distance and different lines. An ideal accent for living room, family room or bedroom this piece will be a be a fashionable and updated way to bring light to your favorite spaces. 32" x 15" x 15" each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Gold Tones |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384398 |
| Product UPC: | 4512822775722 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unique and inviting this 29" Golden Waffle Table Lamp will set your room apart. The gold-tone criss-cross waffle design polyresin base of this interesting lamp is topped by a rectangular white linen shade, giving it distance and different lines. An ideal accent for living room, family room or bedroom this piece will be a be a fashionable and updated way to bring light to your favorite spaces. 32" x 15" x 15" each. Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 15in D x 29in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Gold Tones |
| Finish: | Polyresin |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 384398 |
| Product UPC: | 4512822775722 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























