
Primo Tall Silver and Gold Table Lamp By Homeroots
This stylish and contemporary Primo Tall Silver and Gold Table Lamp is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich silvery gold with a textured floral patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 29.75" x 17.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 17.5in D x 29.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468652 |
| Product UPC: | 606114543190 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $224.36
-65%$224.36
$78.53More Images




Primo Tall Silver and Gold Table Lamp By Homeroots
This stylish and contemporary Primo Tall Silver and Gold Table Lamp is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich silvery gold with a textured floral patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 29.75" x 17.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 17.5in D x 29.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468652 |
| Product UPC: | 606114543190 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish and contemporary Primo Tall Silver and Gold Table Lamp is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich silvery gold with a textured floral patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 29.75" x 17.5" x 12.5"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 12.5in W x 17.5in D x 29.75in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468652 |
| Product UPC: | 606114543190 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























