
Primo Tall Brown Table Lamp with White Lamp Shade By Homeroots
This stylish and neutral Primo Tall Brown Table Lamp with White Lamp Shade is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich brown with a textured patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 28.25" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.25in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468651 |
| Product UPC: | 606114543183 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $190.03
-65%$190.03
$66.51More Images



Primo Tall Brown Table Lamp with White Lamp Shade By Homeroots
This stylish and neutral Primo Tall Brown Table Lamp with White Lamp Shade is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich brown with a textured patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 28.25" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.25in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468651 |
| Product UPC: | 606114543183 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This stylish and neutral Primo Tall Brown Table Lamp with White Lamp Shade is a great way to accent your desk, table, and or nightstand. The chic styling in a rich brown with a textured patterned body gives the lamp a leg up as it is paired with a classic white fabric shade. Tall in statue, this desirable lamp is just what you need for luxurious and contemporary styling in your interior. 28.25" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.25in H |
| Product Material: | Polyresin |
| Product Color: | Brown |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468651 |
| Product UPC: | 606114543183 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























