
Mod Pod Black Glass Table Lamp
This mod pod table lamp is the perfect accent piece for the bedside or living room. A beautiful glass shade has a white color on the bottom and fades into a clear glass on the top. A large, round knob switch on the matte black metal base turns the lamp on and off. With a compact silhouette, this decorative accent can also be a great addition to a bookcase or shelf.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 8in D x 12in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte Black w. Antique Brass Accent |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372774 |
| Product UPC: | 4512839456751 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $132.49
-65%$132.49
$46.37More Images


Mod Pod Black Glass Table Lamp
This mod pod table lamp is the perfect accent piece for the bedside or living room. A beautiful glass shade has a white color on the bottom and fades into a clear glass on the top. A large, round knob switch on the matte black metal base turns the lamp on and off. With a compact silhouette, this decorative accent can also be a great addition to a bookcase or shelf.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 8in D x 12in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte Black w. Antique Brass Accent |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372774 |
| Product UPC: | 4512839456751 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This mod pod table lamp is the perfect accent piece for the bedside or living room. A beautiful glass shade has a white color on the bottom and fades into a clear glass on the top. A large, round knob switch on the matte black metal base turns the lamp on and off. With a compact silhouette, this decorative accent can also be a great addition to a bookcase or shelf.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 8in W x 8in D x 12in H |
| Product Material: | Metal, other |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Matte Black w. Antique Brass Accent |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 372774 |
| Product UPC: | 4512839456751 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























