
Magestic Brown and Gold Geo Table Lamp By Homeroots
Enhance your table with this Magestic Brown and Gold Geo Table Lamp. This lamp will light up any space with its stand-out features of a polyresin cylindrical body painted with warm hues of brown and gold, resembling feathers or fish scales in a unique look and texture. Sturdy and distinctive, this unique and rich looking accent will add a functional light that is aesthetically pleasing to the eye. 28.5" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468640 |
| Product UPC: | 606114543077 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $244.55
-65%$244.55
$85.59More Images



Magestic Brown and Gold Geo Table Lamp By Homeroots
Enhance your table with this Magestic Brown and Gold Geo Table Lamp. This lamp will light up any space with its stand-out features of a polyresin cylindrical body painted with warm hues of brown and gold, resembling feathers or fish scales in a unique look and texture. Sturdy and distinctive, this unique and rich looking accent will add a functional light that is aesthetically pleasing to the eye. 28.5" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468640 |
| Product UPC: | 606114543077 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Enhance your table with this Magestic Brown and Gold Geo Table Lamp. This lamp will light up any space with its stand-out features of a polyresin cylindrical body painted with warm hues of brown and gold, resembling feathers or fish scales in a unique look and texture. Sturdy and distinctive, this unique and rich looking accent will add a functional light that is aesthetically pleasing to the eye. 28.5" x 16" x 16"
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 28.5in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Gold |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 468640 |
| Product UPC: | 606114543077 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























