
Glowing Heart Shaped Table Lamp By Homeroots
The perfect way to add some uniqueness and whimsy to any space in your home, this Glowing Heart Shaped Table Lamp is a delightful combination of a light fixture and a décor piece in one. The base of the lamp is a tiered round shape which has a bright red finish on it. On top of this base sits an acrylic rounded heart shape. This heart has a soft red hue that is made even more prominent when the lamp is lit up. This cute yet unique table lamp will look great as a statement piece or as part of your general decor. 8.4" H x 7" W x 5" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 7in D x 8.4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Red |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468701 |
| Product UPC: | 606114543688 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Glowing Heart Shaped Table Lamp By Homeroots
The perfect way to add some uniqueness and whimsy to any space in your home, this Glowing Heart Shaped Table Lamp is a delightful combination of a light fixture and a décor piece in one. The base of the lamp is a tiered round shape which has a bright red finish on it. On top of this base sits an acrylic rounded heart shape. This heart has a soft red hue that is made even more prominent when the lamp is lit up. This cute yet unique table lamp will look great as a statement piece or as part of your general decor. 8.4" H x 7" W x 5" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 7in D x 8.4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Red |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468701 |
| Product UPC: | 606114543688 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The perfect way to add some uniqueness and whimsy to any space in your home, this Glowing Heart Shaped Table Lamp is a delightful combination of a light fixture and a décor piece in one. The base of the lamp is a tiered round shape which has a bright red finish on it. On top of this base sits an acrylic rounded heart shape. This heart has a soft red hue that is made even more prominent when the lamp is lit up. This cute yet unique table lamp will look great as a statement piece or as part of your general decor. 8.4" H x 7" W x 5" D
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimensions: | 5in W x 7in D x 8.4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Red |
| Number of Lights: | 1 |
| Bulb Type Required: | E-26 |
| Switch Included: | Yes |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 468701 |
| Product UPC: | 606114543688 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























